Benim Hayal Defterim

doğum günü

 Bir haftada iki doğum günü pastası yaptım.  Karar verdim artık pasta almayacağım dışardan. Bir gece önceden kekleri pişirdim. Sabah erkenden kremayı hazırladım, kırıntı kaplamasını yapıp attım buz dolabına. Kutlamadan bir kaç saat önce kremayla kaplama işini tamamladım.  En son süslemesini yaptım. İçinde ne var, sağlıklı mı, sağlıksız mı? diye düşünmeden keyifle yeniyor.  Üstelik anne elinden bir doğum günü pastası unutulmaz olur.♥

Babamıza içi muzlu, dışı lezzetli bir krema ile kaplanmış  harika bir doğum günü pastası yaptık. Dilimlenmiş halinin resmini çekmeye fırsatım olmadı, çok güzel görünüyordu.

Eren’in pastası klasik ganaş pastaydı. Muz ve çikolata birlikteliğini çok seviyoruz oğlum ve ben. Bu pastada icing yapmaya vakit kalmadığı için süslemeleri krem şanti ile yaptım bu yüzden kontürler fazla belirgin olmadı. Sonuç ne olursa olsun evde yapılmış bir doğum günü pastasının yerini hiç bir şey tutamaz.

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.