Benim Hayal Defterim

rod stewart

   Hayatımın bir dönemi kapanış hazırlıkları yaparken, yeni bir dönemi bir an önce açılmak için heyecanlı bir bekleyiş içinde duraksız çalışıyor. Hüzün, mutluluk, heyecan her şey o kadar birbirine girdi ki…. Kafamdaki karmaşaya kulaklarımı tıkamam için baskı yapıyor kalbim. Aklım ve  kalbim elele verip bedenimi korumaya aldılar galiba 🙂 Yıllardır bana türlü oyunlar oynayan bu ikili,   didişip durmanın bir işe yaramadığını anlayıp birlikte hareket etmeye karar verdiler sonunda; oysa  düşünmem, hesaplar kitaplar yapmam gerek. Birinin iyimserliğine, diğerinin kurnazlığına bu kadar ihtiyacım varken nedir bu boşvermiş iyimserlik?

   Küçük mentorum beni de, hayatımı da değiştirdi. 15 yaşındaki kızımın umursamazlığını ödünç alıp, her şeyi akışına bıraktım. Hem de  mutlu bir teslimiyet içinde. Böylesi daha iyi galiba…Eski ben olsaydım  uykusuz gecelerin sabahlarını bulurdum son günlerde.

-Anne evrene kulak ver, iyi düşün iyi olsun. Hiç bir şey tesadüf değil.

Sabah küçük mentorumun telkinleriyle bindim arabaya. Yine de kafamda  onlarca soru yol alırken, radyoda  Rod Stewart’ın sesini duyar duymaz,   beynime doluşan kalabalığı bir kenara itip kulak verdim şarkının sözlerine.

Let’s don’t worry about the future or nothin’ else

’cause just like the music’s sayin’ you gotta take chances

Go ahead just do it and trust yourself

Şaka mı bu? Lise yıllarından beri hayranı olduğum, neredeyse bütün şarkılarını ezbere bildiğim, serseri görünüşlü iyi kalpli adam evrenin sesi olsun.  Yok artık bu kadarı da fazla!  Bir sürü şarkı çaldı radyoda  duymadım bile…

There’s a soul in the city

Saying everything’s gonna be all right

İyi düşün iyi olsun. Her şey güzel olacak.

They wish us luck but they think we’re just dreaming

Let’s prove them wrong baby

’cause you know what luck is luck is believing you’re lucky

That’s all and showing just a little bit of faith

Yaşımız kaç olursa olsun, içimizde hep çocukluktan beri süre gelen bir masal vardır ya, hani bazen saçma sapan şeylere bile inanırsınız sırf bu masal yüzünden. Bana vefa borcunu  evrenin sesi olarak ödedi Rod Stewart 🙂 Daha kısa bir süre önce çocuklara Baby Jane’i ezberletmiş ve hatta arabada dört bir ağızdan bağıra bağıra söyletmişken.

Her şey iyi olacak.  Şans, ona inananlar için var.

Bazen bir şarkı nelere sebep oluyor değil mi?

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.