Benim Hayal Defterim

KAPKEK DENEMELERİM

“Nedir bu Amerikalıların kap kek çılgınlığı?”diye merak ederim yıllardır. Merakımı gidermek için de ne zaman gitsem her gördüğüm fırın ya da pastaneye dalar bir tane alırdım; ama  malesef hiçbirine sonuna kadar dayanamazdım ve her defasında “bu mudur?” derdim.   Ta ki Magnolia Bakery’de kap kek yiyene kadar….. 

  Döner dönmez denemelere başladım. İnternette bir sürü Magnolia Bakery kap kek tarifi var. Önce saflık edip bir kaçını denedim baktım ki hiç alâkası yok, o gün bu gündür çocuklar “önüm, arkam, sağım, solum kap kek” şeklinde yaşıyorlar. 

 

  İnat ettim ve bu sayede epey yol katettim. Sona yaklaşıyorum, tadı damağımda bu kadar tazeyken  “buldum!” dememe az kaldı.  Ben bu denemeleri yaparken, mutfak alıp başını üst kata doğru çıkmaya başlıyor. Bu arada şaşırıyorum kendime, ne kadar çok pastacılık malzemesi biriktirmişim: her numara uç, her boy torba, boyalar, süsleme şekerleri, kap kek kalıpları…..  Pastacılık malzemeleri satan küçük bir dükkân açabilirim ya da bu malzemeleri kullanacağım başka bir yer :))))

  Efi ne dersin? açalım artık şu dükkânı……

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.