Benim Hayal Defterim

TARİFSİZ HAFTA SONU

Muzlu karamelli payı (banoffee pay)  uzun zamandır yapmak istiyordum nihayet hafta sonunda yaptım. İnanılmaz yoğun lezzetli bir tatlı.- Pınar bu sana sözünü ettiğim tarif- Bizde malzeme sıkıntısı olduğundan yabancı tarifleri yapmak biraz zahmetli oluyor.Karamel tofee yapmak zaman aldı çünkü tarifin orjinalinde karamel toffee yerine condense milk dedikleri içindeki su neredeyse tamamen buharlaştırılmış şekerli yoğun bir süt ürünü kullanıyorlar. Bizde bulunmayan bir malzeme olduğu için ben de onun yerine karamel toffee yaptım. 

Pay hamuru olarak yulaflı bisküvi kullandım. Muzların üstüne krem patiseri, onun üzerinede çırpılmış krema koydum. En üste çikolata rendeledim. Daha öncede yapmıştım ama karamelli ilk denememdi bu. O kadar beğendim ki mutlaka tekrar yapacağım ama bu defa tarifini yazarak.:)) Odada taze taze kahve kokusu yemeğin hemen arkasından ikram edilen Banoffee pay nefis bir yemek sonrası tatlı olur .

Ispanaklı kişi neredeyse yarım saatte yaptım. Taze soğan, yağsız süt, muskat, gouda peyniri, ıspanak ve yumurta kullandım . hamurunu gözkararı yaptım. Çok çok pratik.  Tarifini yazabilmek için ölçü kullanmam gerekiyor. En kısa zamanda tekrar yapacağım.

♥ ♥ ♥ ♥……∞

..
Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.