Benim Hayal Defterim

Boomerang

Nefis bir lezzet ve çok kolay.

4 tepeleme kaşık sütaş süzme yoğurt, 1 yumurta sarısı, 200 gr soğuk  küp küp kesilmiş tereyağı, 2 kap unu attım mutfak robotuna, hamur toparlanana kadar 10-15 saniye çektim. Hamuru ellerimle fazla ısıtmadan 6 parçaya böldüm. Her bir parçayı buz dolabı poşetine koydum. Poşete koyduktan sonra, elimle yassı bir yuvarlak haline getirip buz dolabına attım.  Robotta buğday taneleri büyüklüğünde çektiğim 1 su bardağı cevizi, 1 bardağı toz şekerini ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırdım, bir kenara koydum. Hamuru en az 1 saat buzdolabında beklettim. 2-3 gün beklettiğim de  oldu.

Hamuru pasta tabağı ile yemek tabağı arasında bir büyüklükte yuvarlak açtım. Cevizli karışımdan dolu dolu 2-3 kaşık koyup elimle bastırarak iyice yaydım.  Pizza kesiciyle önce dörde, sonra eşit sekiz parçaya kestim. Fazla sıkı olmayan rulolar yaptım, adına uygun olsun diye iki ucundan esneterek boomerang şekli verdim, cevizli karışıma bulayıp tepsiye dizdim. 180°’de 15-20 dakika pişirdim. 

Ben çok seviyorum boomerangı; o kadar pratik ki, her zaman buzdolabında ya da deepfreez de bulunduruyorum. Bu aralar favorim tarçınlı cevizli boomeranglar.  Bakalım ne kadar  sürecek :))

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.