Benim Hayal Defterim

Hollanda

Hollanda; 9/11 romanları diye adlandırılan,  11 Eylül romanlarından bir tanesi. İrlanda’da doğmuş, Hollanda’da büyümüş ve şimdi New York’ta yaşayan Joseph O’Neil’in yazdığı; 11 Eylül saldırısından sonra karısı ve oğlu İngiltere’ye dönen, kendisi New York ‘ta kalan Hollandalı bankacının gözünden New York’ta yaşayan özellikle kriket sporunun bir araya getirdiği göçmenlerin hayatının anlatıldığı ilginç bir kitap. Kitapta sürekli melek kanatlarıyla gezen enteresan bir Türk karekter bile var.

Kitap hakkında yapılan yorumlar şaşırtıcı derecede övgü dolu. Obama, “Şimdi Joseph O’Neil’in Hollanda kitabını okuyorum… Büyüleyici bir kitap muhteşem” demiş.

Observer, New York Times, USA Today, Washington Post yere göğe sığdıramamış kitabı.” Peki bizde neden bu kadar ses getirmedi?” diye sorar insan kitabı okumadan önce.

Okuyunca cevabı vermekte  zorlanmadım doğrusu. İyi bir çeviri değildi.  Gerçekten yoruldum okurken.  Yine de her kitap okunmaya değerdir. :))

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.