Benim Hayal Defterim

Aşk Şarkısı

“John’a bakarken, erkeklerin sonsuza dek yalnız olduklarını düşündü. Erkekler, dedi kendi kendine, kadınlar gibi değil. Onların yalnızlığı ruhlarında. En derinlerinde, erkekler ömür boyu yalnızlar. Bir adam bir kadın tarafından sevildiğini ne kadar iyi bilirse bilsin, her zaman tek başınadır…”

Yağmurlu bir günde Paris’te bir kafeye sığınan John Patterner’ın mükemmel bir şekilde planlanmış hayatı, Sabiha ile karşılaşınca, sonsuza kadar değişir.

“Aşk Şarkısı Avustralyanın en iyi yazarının belki de en iyi kitabı”

Hem kalbe hem de akla hitap eden bir kitap. Vakit buldukça değil, hiç ara vermeden okunacak bir kitap. Aslında şahane bir tatil kitabı bence.

Son yıllarda okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Kendi kendime gülüyorum bu tanımlamadan  sonra. Neden mi ? ne zaman kitapçıya gitsem neredeyse kitapların yarısının üzerinde  The NewYork Times best seller yazar ben de gülerim bu duruma. Benimki de benzer bir durum oldu:))

Postacı Kadın; İkimci Dünya Savaşı sırasında küçük bir Amerikan kasabasında yaşayan insanların hayatını ve harabeye dönmüş Avrupa’da yaşananların anlatıldığı, trajik ama sürükleyici bir roman.   Güzel bir kitaptı. Roman okumanın güzel yanı hayal gücünün sürekli mesai de olması:))

Geçen yaz deniz kenarında Son Şarkı’yı okumuştum. Kaldığım yerden tekrar başlayana kadar geçen zaman kayıpmış gibi hissettiren kitaplardandı.

Elvan

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.