Benim Hayal Defterim

PİKNİK

Güneşin ısıttığı, rüzgarın soğuk üflediği Mart günlerinden biriydi: güneşte yaz gölgede kış… Çocukluğumdan beri hiç unutmadığım bir Charles Dickens alıntısıdır yukardaki cümle. Mart ayında doğduğumdanmı severim bu ifadeyi bilmiyorum ama bu gün tam da bu tanımlamaya uyan bir gündü; güneşte bahar, gölgede kış. Yemyeşil bir parkta çimlerin üzerine yayılıp keyifli bir öğlen yemeği yedik eşimle:))     Pestolu makarna salatası, bebek enginar, zeytin ve kurutulmuş domateslerle yapılmış balsamik ve zeytinyağıyla tatlandırılmış akdenizli bir meze, dilimlenmiş emmental,  soğuk chardonnay, muz ve vanilyalı çikolatalı mus………..

Pestolu makarna salatasının üzerinde kavrulmuş çam fıstıkları, çeri domates ve traşlanmış parmesan vardı.

Bu karışımın yanında kızarmış ekmek olsaydı müthiş olurdu dedim :)) tatlılar hiç fena değildi..   Güneşli bir bahar ünü çimlerin üzerine oturduk keyif yaptık. Sadece şarabımız peynir ve ekmek bile güzel giderdi. Bir marketten alınmış bir iki çeşit salata, peynir keyifli bir ortamda nasıl da lezzetli oluyor.

Defnecim, Erenim çok seviyorum sizi ♥ ♥ ♥ ♥……..∞

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.