Benim Hayal Defterim

DERYA’NIN EVİ

Derya, genç kızlık anılarımın en unutulmaz ismi ….. Aramıza yıllar, uzun mesafeler girmesine rağmen halâ yaptığı her güzel şeyle gurur duyduğum,  kız kardeşim ♥

Benim zevkli yetenekli  Derya’m,  eski bir evden harika bir yuva yarattı.  Bir kaç bölüm halinde evinde yarattığı güzelliği paylaşacağım.

 

kapı

Aylar harcadı bu eski evden yepyeni bir ev yaratmak için. Düşündüm de, aslına uygun olarak evi yeniden inşa etti desem daha doğru olur.

kapıyeni

Evin hem dekoratörü, hem de ağır işçisi oldu.

giriş

Ben, sonucun böylesine güzel ve zevkli olacağından zaten emindim. Sırf bu yüzden aylardır didikledim Derya’yı “hadi bitir artık, hadi resimleri gönder”.

girişyeni

Yer karoları ve ortadaki mozaik madalyon Manisa’dan. Duvarda asılı “Keman Çalan Kadın” Adnan Turani

antre

Süpürgelikler, duvar rengi, aksesuarlar….. Detaylar harika bir bütün yaratmış.

antreyeni

Ahşap Mansard ayna, dekoratör  David Thompson tarafından 19.yüzyıl sonlarına ait  pencere mimarisinden esinlenerek üretilmiş. Rustik Corbel konsol ve ayna  Restoration Hardware’den alınmış. Michelangelo’nun ünlü  Davut Heykeli’nin orjinali Floransa’da Derya Davut’un büstünü koymuş konsolun üstüne :)) Finial’lerle birlikte yaratmak istediği görüntüyü kuvvetle vurgulamış.

antree

Gül ağacından yapılma iki  Colonial sandalye yeniden döşenmiş. 19. yüzyıl rustik demir ve kristal Rococo avize, Viktoryen İngiliz avizelerin zengin görünüşünden esinlenerek yapılmış.  Restoration Hardware.

Gelecek hafta salon ve mutfak….

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.