Benim Hayal Defterim

DERYA’NIN EVİ SON

ne

Derya’nın evinde en sevdiğim köşe 🙁  Neriman teyzenin dünyalar güzeli gençlik fotoğrafından harika bir portre yarattı Kayhan Aybatlı. Tablodaki güzel kadın, gençlik yıllarımın önemli renklerinden biriydi; hayat dolu, komik ve eğlenceli.

d

Derya’nın odası,  ebeveyn ve misafir banyosu gibi Restoration Hardware’in St James  naturel antik koleksiyonundan. Bu eskitilmiş antik görüntüyü sağlamak için ahşap 7 ayrı işlemden geçirilmiş. Başucu lambası fikri şahane bir derya stili olmuş bayıldımm 🙂 Tek kişilik sandalye koltuk ” Couturier’s Chair” adı verilen özel bir tasarım. Eskiden Paris’in ünlü moda evlerinde yüksek topuklu müşterilerin rahatça oturabilmeleri için kullanılıyormuş.  Çok seviyorum hikayesi, tarihi olan eşyaları; evde yaşayan mobilyalar onlar.

d1

Ebeveyn banyosundaki yağmur duşu ne hoş. Duşun yeri pebble taşlardan yapılmış. Karoların sanırım  kesimleri Fransız tarzıymış. Böyle şık bir banyoya çerçevesiz bir duş kabini çok uygun olmuş. Banyodan giyinme odasına açılan bir kapı…

d2

Eskitilmiş İngiliz bronz aynalar Restoration Hardware’den. Şu kolyeleri küpeleri bir yakından görseydim 🙂  Üniversite yıllarımızda ne güzel kardeş kardeş ortak giyim, ortak takı yaşardık. O günler….

de2

Klozet üzerindeki tabloyu hatırlıyorum. Deryoşum, yine evin genelinde olduğu gibi lake süpürgelikler, kullandığın duvar renkleri seçtiğin mobilyalar ve aksesuarlar öylesine sakin, zorlamadan uzak sindirilmiş  bir şıklık yaratmış ki… “Zevk parayla satın alınamaz varsa vardır.” dedirtecek cinsten.

de1

Aynaların üstündeki tablo aydınlatma lambaları Derya’nın fikri.

bo

Boran’ın odası ne maskülen bir oda olmuş! Kaptan Amerika bu odada yaşıyor galiba 🙂

bo3

Boran’ın odası,  Restoration Hardware’in Aviator koleksiyonundan. Koleksiyon, II. Dünya savaşında  görev almış savaş uçaklarından esinlenerek tasarlanmış. Masa ve sandalyede patchwork var 🙂 Alüminyum parçalar çelik vidalarla bir araya getirilmiş.

bo2

Yatak ben de Treasure Island hissi yarattı 🙂 İşin gerçeği yatak: Buzdolabının keşfinden önce kullanılan yalıtılmış, kilitli tahta  saklama kutularından esinlenerek tasarlanmış.  Avize, Kaptan Amerika’nın  odasının dekorasyon stiliyle uyumlu 🙂

bo4

Devon Spitfire sandalye çok çok şık. Mudo’da satılıyor.

bas

Misafir banyosu yine St James koleksiyonundan. Tezgah italyan Carrara mermeri. Yer ve duvar karoları, duşun içinde yer alan madalyon Manisa’dan. Bronz armatürler Lugarno koleksiyonu.

ba

 Benim zevkli arkadaşım bir kere daha güle güle otur.

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.